niedziela, 21 kwietnia 2013

Podsumowanie nauki w dniach 8-21 kwietnia


Minęły kolejne dwa tygodnie nauki, dlatego dzisiaj umieszczam podsumowanie tego, co udało mi się ostatnio zdziałać :-) Muszę przyznać, że zamieszczanie na blogu podsumowań bardzo mnie motywuje do nauki i jestem pewien, że gdybym nie pisał tutaj tych postów, to z pewnością bym mniej osiągał! Postanowiłem również wprowadzić pewną zmianę. Od tej pory nie będę już pisał planów na następne dwa tygodnie, a jednocześnie podsumowanie tego, co udało mi się zrobić. Powodów jest kilka, m. in. to, że podczas tych 14 dni wielokrotnie zmieniam zdanie, czego mam zamiar się nauczyć i dlatego odtąd będę dobierał sobie tematy do nauki bezpośrednio przez nią. Nic to jednak nie zmieni, bo nadal będę chciał jak najwięcej osiągnąć. Moja nauka przedstawiała się więc następująco:


Angielski:


350 nowych słów 
3 odcinki serialu 
70 minut audiobooka 
5 rozdziałów ebooka 
3 tematy z "Wielkiej gramatyki języka angielskiego"

Hiszpański:

 180 słów 
 konstrukcja estár + gerundio 
 czas przyszły prosty futuro simple  
 2 odcinki serialu 


Niemiecki:

1 odcinek serialu 
60 minut audiobooka 
4 rozdziały z gramatyki 
300 słów  
słownictwo z działu "Życie rodzinne i towarzyskie"
słownictwo z działu "Jedzenie"


A u Was jak jest z nauką języków? Jesteście z siebie dumni? :-)
 

3 komentarze:

 1. Ładnie! Uwielbiam te Twoje podsumowania, bo i mnie one motywują :P Od czasu kiedy sama sobie zapisuję co robię też idzie mi lepiej. Co prawda szału na razie nie ma, ale jest dobrze ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Swietnie Ci poszło, jestem w szoku i lekko zazdrosna, ale to dobrze bo mnie to zmotywuje do nauki :):)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam często podobny problem - zaplanuję wykonanie jakiejś rzeczy,ale potem mam ochotę na coś innego. Dlatego u mnie nie wypala robienie planu na każdy dzień osobno - wolę mieć na cały tydzień i sobie wybierać sama, co w danym dniu zrobię. :)

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń