sobota, 1 czerwca 2013

Cold Little Hand - angielski kryminał z ćwiczeniami, Kevin HadleyZ czytania książek w obcej mowie płynie wiele korzyści i z pewnością wie to każda osoba ucząca się jakiegoś języka. Ja zacząłem to robić stosunkowo niedawno, bo dopiero na początku bieżącego roku. Od tego czasu zauważyłem jednak wiele korzyści płynących z tego zajęcia. Niedawno wydawnictwo Edgard wypuściło na rynek nową serię kryminałów po angielsku i dzisiaj chciałbym Was zapoznać z moją opinią na temat książki :-) 

Współczesny Londyn. Harper, tajny agent działający na zlecenie Interpolu podejmuje się misji rozpracowania kartelu handlarzy książek. Książek niezwykłych – białych kruków wartych miliony. Biznes opanowany jest przez przestępców, jugosłowiańskich zbrodniarzy wojennych i ich brytyjskich pomocników. Aby kontynuować śledztwo, Harper musi wyjechać do byłej Jugosławii… 

Tak brzmi opis fabuły, który możemy zobaczyć z tyłu okładki. Po przeczytaniu wprowadzenia od razu zasiadłem do nauki, gdyż krótkie wprowadzenie bardzo mnie zaciekawiło. To, co od razu rzuca się w oczy to format sporo mniejszy od pozostałych książek wydawnictwa. Uważam, że to duża zaleta, gdyż dzięki temu kryminał możemy wszędzie ze sobą zabrać, nie bojąc się, że zabraknie nam miejsca.
Poziom książki został określony na poziom B1-B2, a całość została podzielona na 37 kilkustronicowych rozdziałów. Rzeczą, która bardzo mi się spodobała jest to, że podczas lektury napotykamy na trudniejsze, pogrubione wyrazy, których objaśnienie znajdziemy na marginesach. Dzięki temu nie musimy co chwilę zaglądać do słownika, a poza tym poznajemy nowe słowa z użyciem w kontekście, co według mnie pomaga w zapamiętywaniu.
Dalsza część każdego rozdziału polega na rozwiązywaniu ćwiczeń mających za zadanie utrwalić poznane słownictwo. Bardzo spodobała mi się ich forma, gdyż często występują tu typy zadań występujące na maturze rozszerzonej, np. transformacja zdań czy słowotwórstwo.
Podsumowując, praca z kryminałem „Cold Little Hand” bardzo mnie wciągnęła. Po pierwsze, bardzo lubię czytać, a po drugie – ta książka pomaga nam łączyć przyjemne z pożytecznym :-) Z niecierpliwością czekam na kolejne kryminały z tej serii. Warto zaznaczyć, że również cena detaliczna nie jest wygórowana, gdyż wynosi 19,99 zł. 


6 komentarzy:

 1. Ooo miałam się dzisiaj zabrać za napisanie o tej publikacji, ale moje lenistwo zwyciężyło :P Jutro może się uda i dopiero wtedy przeczytam Twoją opinię, która bardzo mnie ciekawi ;) Nie lubię czytać innych opinii przed napisaniem swojej, żeby się nie sugerować niczyimi sugestiami a tylko i wyłącznie własnymi przemyśleniami ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie z niecierpliwością czekam na Twoją recenzję! :)

   Usuń
 2. Ciekawie brzmi, może kupie sobie na zaległy prezent na dzień dziecka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna książka, kto wie może zagości w mojej biblioteczce? :)
  Pozdrawiam Paweł
  http://twojwybortwojaprzyszlosc.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie również zaciekawiła ta książka, mimo,że nie przepadam za tym wydawnictwem. :D Muszę obczaić przy najbliższej wizycie w empiku :)

  Pozdrawiam!:)

  OdpowiedzUsuń