sobota, 9 listopada 2013

By nie marnować czasu na spanie!

Sen to nic innego jak stan ośrodkowego układu nerwowego pojawiający się cyklicznie, który polega na zniesieniu świadomości. Jest niezbędny do życia, bo już jedna doba bez snu ma zły wpływ na nasz organizm, jednak często zostaje przez nas "nadużywany". Ja właśnie należę do tego grona osób. Zainspirowany pomysłem Pawła, postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć mini-akcję, której celem będzie moje wcześniejsze wstawanie w weekendy. O ile od poniedziałku do piątku, chcąc nie chcąc, muszę wcześnie wstawać ze względu na szkołę, o tyle w soboty i niedziele śpię zbyt długo. 
Dlatego na łamach bloga, postanawiam, że w każdy wolny dzień będę wstawał o 7:00. Mam nadzieję, że odtąd będę miał dużo więcej czasu na rzeczy, na które w ciągu dnia wielokrotnie brakło mi czasu. Wiara w siebie to jeden z głównych czynników, które gwarantują nam osiągnięcie sukcesów, dlatego teraz ze stuprocentową pewnością siebie mówię: Uda mi się!


10 komentarzy:

 1. I trzymam za Ciebie kciuki! :-)
  Wiara w siebie to najlepszy sposób na sukces.
  Pozdrawiam Paweł Zieliński

  OdpowiedzUsuń
 2. Trudno jest się przestawić na tryb wczesnego wstawania z dnia na dzień. Lepiej robić to stopniowo. Ale skoro w tygodniu wstajesz wcześnie, to nie powinieneś mieć problemu. Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój synek budzi się o 6 rano, więc ciężko będzie wstać przed nim :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Też postanowiłam wstawać wcześniej w weekendy, ale 7 to zdecydowanie za wcześnie, muszę pospać min. do 8, chociaż trochę trzeba odpocząć :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej!

  U nas 7:00 to standard bo w co drugi weekend mamy zajęcia na uczelni (które zaczynają się o 8). Dodatkowo w dni wolne od nauki zaczynam parę o 10, więc niejako jestem zmuszona do wcześniejszego wstawania. Bardzo sobie to chwalę bo zawsze wstając godzinkę-półtorej godzinki wcześniej możesz poświęcić ten czas na tysiące cudownych rzeczy:).

  Pozdrawiam i życzę powodzenia!
  Justyna

  OdpowiedzUsuń
 6. Grunt to systematyczne działanie i samodyscyplina. Widać, że nie brak Ci tego :) Pozdrawiam i życzę pięknych poranków :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Co z tego, że wstaję wcześnie jak nie mam potem na nic siły i chodzę jak zombee i marzę tylko o tym by się wyspać. Muszę spać te 8 godzin by się porządnie wyspać, a to oznacza chodzenie spać o 21:45 o jest nierealne gdy się pracuje 8 godzin dziennie i traci na dojazdy dodatkowo 3,

  Można oszukiwać organizm, że wystarczy mu 6 godzin snu tylko po co? To się później i tak odbije.

  OdpowiedzUsuń
 8. ale ty masz w tej główce pociapane...

  wstawaj sobie wcześniej i myśl tylko o tej dodatkowej godzinie snu , powodzenia !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Minął już drugi dzień, odkąd wstaję wcześnie i jakoś nie myślę tylko o tej dodatkowej godzinie snu. Ale w każdym razie dziękuję, że życzysz mi powodzenia :)

   Usuń
 9. There are many ways to learn foreign language. According to me Bazilinga is a platform where you can learn spanish very fast and in a fun way as well. So what are you waiting start now.

  OdpowiedzUsuń