sobota, 5 stycznia 2013

Cele na rok 2013!

Nowy rok to okazja do wyznaczania celów, które chcielibyśmy doszlifowywać przez najbliższe dwanaście miesięcy. Wielu z nas stara się więc przygotować w styczniu listę, na której umieści najważniejsze punkty. Postanowienia są bardzo zróżnicowane, w zależności od tego, na czym danej osobie zależy. Nie będzie więc dla Was zaskoczeniem, jeśli powiem, że dla mnie są tą rzeczą języki obce, ale poza tym na pewno znajdą się punkty niezwiązane z nimi ;-)

 JĘZYKI:
 • angielski - osiągnąć poziom B2 (głównie zależy mi na jak najlepszym rozumieniu ze słuchu, chociaż z tym i tak jest już dość dobrze; poza tym chciałbym się zabrać porządnie za idiomy i opanować większość zagadnień gramatycznych; nastawiam się na przeczytanie przynajmniej 2 książek po angielsku oraz wysłuchanie min. 5 audiobooków)
 • niemiecki - osiągnąć poziom B1 (znacznie podszkolić rozumienie ze słuchu, aby większość filmów nie stanowiła dla mnie już większego problemu; w tym przypadku chciałbym również przeczytać przynajmniej 2 książki - prawdopodobnie będą to e-booki)
 • hiszpański - osiągnąć poziom A2 (choć nie jest to wygórowany poziom, to jednak na wyższy przyjdzie jeszcze czas w kolejnych latach. Nie mam dużych oczekiwań związanych z tym językiem, chciałbym po prostu, aby mój zasób słownictwa był dość duży, a filmy, choć nadal oglądane z napisami, były też choć w części zrozumiałe)
INNE:
 • zacząć wcześniej wstawać - zauważyłem, że w dni wolne od szkoły zbyt dużo czasu marnuję na spanie, dlatego chciałbym to zmienić! :-)
 • przeczytać minimum 25 książek - nie jest to z pewnością wiele,  i mam nadzieję, że będzie tego więcej, ale nie chodzi tu o jakiś wyścig. Moje postępy będziecie mogli śledzić w zakładce "Książki" ;-)
 • zdrowiej się odżywiać!
 • nauczyć się jakichś ciekawych dań, niekoniecznie wymagających - może jednym razem będą to jakieś proste ciasteczka, innym coś innego, ale to i tak zawsze coś!


8 komentarzy:

 1. I tak trzymaj :-)
  Cele są ważnym elementem naszego życia dlatego trzymam kciuki za powodzenie.
  Pozdrawiam Paweł

  OdpowiedzUsuń
 2. Ambitne plany językowe. Ale przecież trzeba dążyć do osiągnięcia swoich celów. I lepiej tego nie odkładać ;)

  życzę powodzenia,

  Agnieszka

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam bardzo podobne cele :) Trzymam kciuki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę, że kilka planów nam się pokrywa a przynajmniej są do siebie podobne. Będę trzymać kciuki za ich realizację! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Trzymam kciuki za realizację wszystkich postanowień ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja już nawet nie robię list bo wiem że to nie wypala.
  Zrobiłam swoje podstawowe 3 punkty
  angielski b2
  niemiecki b1
  włoski a2
  i koniec. to musi się udać i tyle :D!
  Ale trzymam kciuki za twoje plany!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie liczy się ilość, a jakość! :-)) Takie konkretne cele według mnie dużo łatwiej osiągnąć niż robić strasznie długą listę. Chociaż moja zawiera trochę więcej punktów, to jednak również starałem się ograniczyć ją do najważniejszych założeń :-)

   Usuń
 7. Mogę się również podpisać pod niektórymi punktami:) Trzymam kciuki za ich realizację! Co do niemieckiego, to narzenie o zwiedzeniu Salzburga będzie dla Ciebie na pewno świetną motywacją do nauki języka:) Więc do dzieła:)

  OdpowiedzUsuń